Diyarbakır'da Türk Jinekoloji ve Obstetrik Vakfı (TJOV) tarafından düzenlenen "Doğu ve Güneydoğu Bölge Sempozyumu" başladı ve dikkat çekici bir başlangıç yaptı. Sempozyum kapsamında, ameliyathaneden canlı yayınlarla eğitimler veriliyor.

Diyarbakır İslami STK'ları: Sapkın akımların tahribatlarını kabul etmiyoruz Diyarbakır İslami STK'ları: Sapkın akımların tahribatlarını kabul etmiyoruz

TJOV'un ev sahipliğinde bir otelde gerçekleştirilen etkinliğe birçok uzman jinekolog katıldı. İki gün sürecek sempozyum boyunca, 8 oturum planlanıyor ve bu oturumlarda çeşitli eğitimler, canlı ameliyat gösterimleri ve tanıtımlar gerçekleştirilecek.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kadın ve jinekoloji uzmanı Sedat Akgöl, Amida Haber'e yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin bölgede birlik ve farkındalık yaratmayı amaçladığını belirtti. Akgöl, "Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, hizmet kalitemizi artırmak için çaba sarf ediyoruz. Bu çerçevede, meslektaşlarımızla bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik etmek amacıyla sempozyum ve kongreler düzenliyoruz. Burada bir araya gelen meslektaşlarımız ve öğrenciler, canlı ameliyatlarla eğitim alma fırsatı buluyorlar. Bu etkinlikler, bölgemizdeki kadın sağlığına dair farkındalık oluşturmak adına önemli bir adım" dedi.

Akgöl, yaptıkları çalışmalarla ulusal ve uluslararası alanda önemli bir yer edindiklerini de vurguladı. "Türk Jinekoloji ve Obstetrik Vakfı, Türkiye'de önemli bir rol üstleniyor. Gelecek yılın sonuna kadar bir dizi kongre ve sempozyum düzenlemeyi planlıyoruz. Diyarbakır ve Güneydoğu'da kadın sağlığına odaklanan etkinliklerimiz devam edecek. Bu tür platformlarda işlerimizi sergilemek, hem bölge hem de uluslararası alanda tanınırlığımızı artırıyor ve birlikte başarıya ulaşmamıza olanak tanıyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE