Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey ve doğusu yer yer çok bulutlu geçecek.Marmara ve Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu (Malatya hariç) ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Vali Pehlivan, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı Vali Pehlivan, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Kaynak: İLKHA