"Birleşmiş Milletlerin çocuk ve kadın soykırımcısı işgal rejimini kara listeye alma kararını memnuniyetle karşıladığını" duyuran Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği, "işgalcilerin yüzünü karartacak bu kararın devamı için" çağrıda bulundu.

Birlik, tarafından yapılan yazılı açıklamada "Ümmetimizin liderlerini Gazze'deki kadın ve çocukları korumak için etkin bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz. Gazze'deki soykırım, sekiz aydan fazla bir süredir kadın, çocuk ve gazetecilerin sistematik olarak öldürülmesi, devam eden aç bırakma politikası, herhangi bir uluslararası ya da insani hukuka saygı gösterilmemesi, hastanelerin ve ibadethanelerin sistematik olarak yok edilmesi vb. tüm sınırları ve kırmızı çizgileri aşmıştır." denildi.

"Ne yazık ki işgalci rejim barbarlık ve Nazizm'inde Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, İtalya ve bazı destekleyici Arap ülkelerine güveniyor çünkü Amerikan vetosu her zaman israilin lehinde ve hizmetindedir." denilen açıklamada "Bu nedenle, Nazi devletini caydıracak herhangi bir yasadan umudunu kesen son BM kararını memnuniyetle karşıladığımızı, daha fazlasını, hatta Birleşmiş Milletlerden çıkarılmasını istediğimizi belirtiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Siyonist rejimden yeni bir katliam: 29 şehid Siyonist rejimden yeni bir katliam: 29 şehid

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu karar, Kur'an-ı Kerim'in ikinci büyük fitne ve zulmün sahipleri olan siyonistlerin Nazi davranışlarıyla yüzlerinin kararacağına ve ardından sonlarının başlayacağına işaret ettiğinin bir göstergesidir. Yüce Allah şöyle buyurmuştur: Artık diğer cezalandırma zamanı gelince, yüzünüzü kara etsinler, daha önce girdikleri gibi yine Mescide (Süleyman Mâbedi'ne) girsinler ve ellerine geçirdikleri her şeyi büsbütün tahrip etsinler (diye, başınıza yine düşmanlarınızı musallat kıldık). (İsrâ: 7)' Bu vesileyle, İslam ve Arap milletimizin liderlerini, geride kalan çocukları ve kadınları korumak için etkili bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz. Vicdanınız, coğrafyanız ve silahlarınız, kendi ırkınızdan ve inancınızdan olan bu mazlum insanları korumak için ne zaman harekete geçecek? Bu, Yüce Allah'ın buyurduğu gibi meşru, insani ve ahlaki bir görevdir: (Sizin neyiniz var ki, Allah yolunda ve 'Size ne oldu da Allah yolunda ve 'Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!' diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz! (Nisa: 75)." 

Kaynak: İLKHA