Yılın 12 ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı sürdüren Umut Kervanı ve Avrupa Yetim Eli, Afrika kıtasında birçok ülkede yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Ülkedeki genel durumu gözlemlemek ve bir dizi yardım çalışması yapmak adına Çad'a giden Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran ile Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, beraber yapmayı planladıkları yardım çalışmalarını koordine edip ülkede gıda yardımında bulundular.

Molla Derdiyok: "Kurtuluşun yolu, ümmet olmaktan geçer" Molla Derdiyok: "Kurtuluşun yolu, ümmet olmaktan geçer"

Başkent Encemine'den bin kilometre uzaklıkta Sudan sınırında bir kampı ziyaret eden vakıf yetkilileri, 600 bin kişiye yakın insanın bulunduğu kampta binlerce kişiye gıda ardımı ulaştırdı.

"Kardeşlerimize yardım elini uzatmalıyız"
Yaptıkları yardım çalışması ile ilgili konuşan Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, "Sudan'da savaştan kaçarak buraya sığınan yaklaşık 600 bin kişi var.  Kardeş kuruluşumuz Avrupa Yetim eli ile birlikte burada yardım çalışması yapmak için geldik. Kardeşlerimiz gerçekten yardıma ihtiyaçları var. Buradaki insanların yüzde 80'i kadın ve çocuklardan oluşuyor. Kardeşlerimizin ihtiyaçları var ve bunu karşılamamız gerekiyor. Kardeşlerimizin hem barınacak bir çadıra hem de gıdaya ihtiyaçları var. Buradaki kardeşlerimizden aldığımız bilgiye göre 800'e yakın çocuk açlıktan dolayı ölmek üzere. Hayırseverlerimize sesleniyoruz! Buraya yardımlarımızı gönderelim. Kardeşlerimize yardım elini uzatmalıyız." dedi. 

Kaynak: İLKHA