UNICEF Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Adele Khodr, X sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Gazze'deki çocukların durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Khodr, "Son 10 gün içinde, Refah'ın farklı yerlerinde yanmış çocuk fotoğrafları gördük. Bunun yanı sıra israil güçleri, yerinden edilmişleri ya da Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) hiçbir ön uyarı yapmadan En-Nusayrat Mülteci Kampı'nda sivillerin bulunduğu bir okula korkunç bir saldırı gerçekleştirdi." ifadesini kullandı.

Nusayrat saldırısında en az 35 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını kaydeden Khodr, "Tüm bunlar sadece son 10 gün içinde oldu. Gerçekte ise Gazze'deki çocuklar, 8 aydır devam eden ve büyük bir yıkım, acı ve ızdırap bırakan saldırılar nedeniyle kâbus yaşıyor." dedi.

Ukrayna askerleri Fransa'da F-16 savaş uçağı eğitim alıyor Ukrayna askerleri Fransa'da F-16 savaş uçağı eğitim alıyor

"Bu, Gazze'nin çocuklar için güvenli bir yer olmadığının açık bir hatırlatıcısıdır." diyen Khodr "Şiddeti durdurmak için derhal harekete geçilmediği takdirde, dünyanın gözleri önünde daha fazla çocuk öldürülmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İLKHA