Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Seçkin Gül, implant tedavisinin hastanelerinde uygulandığını ve sürecin yaklaşık 6 ay sürdüğünü belirtti. Gül, lokal anestezi altında gerçekleştirilen implant işleminin ardından çene kemiğiyle bütünleşerek sağlıklı bir alt yapı oluşturan titanyumdan üretilen yapay diş kökleri olan dental implantları tanıttı.

Uzmanı Implant Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenleri Sıraladı

Film gibi 6 gün yaşadı ama hiç hatırlamadı Film gibi 6 gün yaşadı ama hiç hatırlamadı

Implant tedavisi sonrasında hastaların ağız ve diş sağlığına özel bir özen göstermeleri gerektiğini vurgulayan Gül, sigara ve alkol tüketiminin tedavi başarısını olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu. Ayrıca, hastaların düzenli kontrolleri, diş fırçalama alışkanlıkları ve ağız bakımlarını sürdürmeleri konusunda önemli bilgiler verdi.

Gül, implant tedavisi öncesi hastaların uzman bir ekip tarafından kontrol edildiğini ve tedavi sürecine uygun olup olmadıklarının belirlendiğini ifade etti. Hastaların ön değerlendirmenin ardından çene cerrahisi uzmanları tarafından oluşturulan bir ekip tarafından detaylı bir şekilde kontrol edildiğini belirten Gül, bu süreçte uzman ekibin başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade etti.

Implant tedavisi alan bir hasta olan Songül Demir ise, "Arka dişlerimin iki tarafında eksiklik vardı. Bu nedenle implant yaptırmayı düşündüm. İmplant işlemim çok güzel geçti. Toplamda 5 adet implant yaptırdım" şeklinde memnuniyetini dile getirdi.

Kaynak: İHA