Bismil İlçesi'nde meydana gelen şiddetli yağışlar sonucunda oluşan sel, tarım arazilerini, evleri ve iş yerlerini sular altında bıraktı. Sel felaketinde 2 bin arı kovanı zarar gördü, 200 hindi ve bir büyükbaş hayvan telef oldu. Yağışların neden olduğu selde evler ve iş yerleri sular altında kaldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil Belediyesi, AFAD, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri, selzedelerin yardımına koşmak için mobilize oldu. Ekipler, suların tahliye edilmesi ve cadde-sokak temizliği için çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Ali İhsan Su, selin etkilediği bölgelerde yapılan incelemelerin ardından Bismil halkını ziyaret etti. Bismil Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Vali Su, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Enver Hakan Zengince ile bir araya gelerek genel durum hakkında bilgi aldı. Daha sonra Şentepe Mahallesi NATO Caddesi ve 94. Sokak'ta incelemelerde bulunan Vali Su, vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelerek talep, istek ve önerilerini dinledi.

Sabah saatlerinde başlayan ziyaretlerin ardından Vali Su, akşam saatlerinde Bismil İlçesi'nden ayrıldı. 

F_YoyCpXUAAwG5A

F_YoyCnXgAAUz4v

F_YoyCmWcAAkJov

Gazze yararına kermes Gazze yararına kermes

F_YoyCLWsAA3vTP

F_YncaVXgAATWnF

F_YncaUXUAAhYj9

F_YncaSW4AAEOOH

Kaynak: HABER MERKEZİ - Fırat KARAHAN