Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldı Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldı

Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’ın Lice ilçesini ziyaret etti. Ziyareti sırasında Oyuklu Mahallesi'nde halkla ve güvenlik güçleriyle bir araya gelen Çiftçi'ye, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Müftüsü Celal Büyük eşlik etti.

Vali Vekili Çiftçi, programına Oyuklu Mahallesi ziyareti ile başladı. Burada Lice Kaymakamı Kerem Yenigün, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Halk buluşmasında Mevlid-i Şerif programına katılan Çiftçi, mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Abdullah Çiftçi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım atanmasının ardından Sur Kaymakamı ve kayyımı olarak görev yaptı. Vali Ali İhsan Su döneminde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanmıştı. Daha sonra, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimi belediyeyi devraldığında Çiftçi, Diyarbakır'da Vali Yardımcısı olarak görevine devam etti. Şimdi ise Abdullah Çiftçi, İstanbul Bayrampaşa Kaymakamlığı'na atanmış durumda.

Kaynak: DİYARBAKIR VALİLİĞİ BASIN BÜLTENİ