Kendisini kamu personeli olarak tanıtarak esnafı dolandıran firari yakalandı Kendisini kamu personeli olarak tanıtarak esnafı dolandıran firari yakalandı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde "Uluslararası Afetlerde Sağlık ve Sosyal Hizmetler" kongresi düzenlendi.

Kongrede konuşan Vali Ersin Yazıcı "Asrın felaketini yaşayan illerin başında gelen Malatya’da, sağlık ve sosyal hizmetlerle ilgili deprem sonrası çalışmalar devam ediyor. Başta Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ve STK’ların desteğiyle, başta afete maruz kalmış çocuklarımız olmak üzere vatandaşlarımıza psikolojik destek vermekteyiz. Afetin yarattığı travmanın hafifletilmesi ve daha makul seviyelere inmesi için bilimsel anlamda hizmet veren profesyonel kişilere ihtiyacımız var. Depremin yarattığı sıkıntıları bir an önce gidermek, insanların psikolojisini ve yaşam koşullarını iyileştirmek için elimizden geleni yapmaktayız. Tüm konteyner kentlerimizde de psiko desteğin yanı sıra diğer destekler de verilmeye devam etmektedir" dedi. 

Kaynak: İLKHA