Yepyeni bir yatırım olan Master Group'un Diyarbakır'daki resmi açılışı, tanınmış isimlerden Fuat Çetin ve Dr. Rüstem Üzeyiroğlu'nun işbirliğiyle gerçekleşti. Kayapınar Abdülkadir Aksu Caddesi'nde, Tema Park'ın yanında bulunan gayrimenkul ofisinin açılışı, iş sektöründen önemli katılımla gerçekleşti. Birçok gayrimenkul sektörü temsilcisi, açılış törenine katıldı.

Açılış konuşmasında Avukat Aydın AK, Diyarbakır'ın sadece turizm açısından değil, aynı zamanda gayrimenkul sektörü için de önemli bir merkez haline geldiğini belirterek şunları dile getirdi:Son yıllarda Türkiye'deki gayrimenkul sektörü sürekli bir büyüme trendi göstererek ülke ekonomisinin önemli bir parçası haline geldi. Özellikle turizm bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları, hem yerel hem de yabancı yatırımcılar için cazip hale gelmiş ve sektörün büyümesine önemli katkılar sağlamıştır. Diyarbakır'da gayrimenkul satışları da sürekli artış göstermektedir. 2024 yılında bölgedeki konut ve arsa satışları bir önceki yıla göre %25 artış gösterdi. Ayrıca, Diyarbakır'da yapılan konut ve ticari projelerin sayısı her geçen yıl artmaktadır. 2023 yılında başlatılan inşaat projelerinin sayısı %20 artış göstermiştir. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu'dan gelen yatırımcılar, Diyarbakır'da emlak piyasasına önemli katkılar sağlamış ve yeni inşaat projelerinde çevre dostu ve sürdürülebilir tasarım ilkelerinin uygulanması, gayrimenkul sektörünün kalitesini ve çekiciliğini artırmıştır. Master Group Gayrimenkul olarak, Diyarbakır'da deneyim ve uzman ekibimizle faaliyet göstermekten büyük mutluluk duyacağız. Bu kadim coğrafyada, değerli ve dünyada en yüksek getirisi olan yatırımlardan biri olan gayrimenkul sektörüne değer katmayı hedefliyoruz" dedi.

Ergani’de 150 Hektar Alan Yandı Ergani’de 150 Hektar Alan Yandı

Master Group'un kurucuları Dr. Rüstem Üzeyiroğlu ve Fuat Çetin, özellikle Karacadağ bölgesinde yeni projeler üzerinde çalıştıklarını ve bazı projeleri misafirleriyle paylaştılar.

Kaynak: UĞUR ERSİN