İşgalci siyonistlerin vahşetine sahne olan Gazze'de, yaklaşık 40 yıl boyunca işgalcilere karşı onurluca direnerek zafere ulaşan Afganistan'da, mahrum ve mazlum bırakılan Afrika halklarına, Myanmar'ın zulüm rejiminden kurtularak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlara yardım eli uzatan Yetimler Vakfı, Yemen'de de yetimleri sevindiriyor.

İşgalci siyonistlerin yaklaşık 4 aydır barbarca saldırılarla soykırım işlediği Gazze'deki mücadeleye destek verdiği için Batılı devletlerin hedefi haline gelen ve bombardımana maruz kalan Yemenliler unutulmadı.

Yetimler Vakfı, yetim çocukların bakım ve ihtiyaçlarını karşılamaları için başlattığı "Yetim Aylığı" yardım seferberliğinin 2024 yılındaki ilk aylıklarını hak sahiplerine dağıttı.

Gazze'ye yönelik saldırılar gece boyunca sürdü Gazze'ye yönelik saldırılar gece boyunca sürdü

Yemen'deki Vakıf Temsilcileri vasıtasıyla aylıklarını alan 100'ü aşkın yetim, hayır sahiplerine hem dünya hem de ahiret saadeti temennisinde bulunurken, hayra vesile olan Yetimler Vakfı'na da teşekkür etti.

Hazreti Peygamber'in, "(İşaret parmağı ile orta parmağını biraz açarak) Ben ve yetimi kollayıp gözeten kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız" diye buyurduğu Hadis-i Şerifi anımsatan Yemenli temsilci, hayır sahiplerine teşekkürlerini sundu.

Vakıf temsilcisi şöyle konuştu:

"28 Ocak 2024 günü, Yetim Vakfı'nın finanse ettiği 'yetim aylığı' projesine katkı sunanlara Cenab-ı Hakk'tan onların ailelerine ve mallarına bereket vermesini, onları dünya ve ahiret felaketlerinden kurtarmasını ve verdikleri nimetlerden ve ailelerin acılarını hafifletmelerinden dolayı mekanlarını cennet kılmasını dileriz."

Kaynak: İLKHA