İşçi Hayatını Kaybetti, Ailesi Kazada Yaralandı! İşçi Hayatını Kaybetti, Ailesi Kazada Yaralandı!

Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren yediemin otoparkını işleten Sinan Akak, milyonlarca lira değerindeki araçların otoparklarda çürümesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

A W139920 01

Akak, otoparklarında 300'den fazla araç bulunduğunu ve bin 500 motosiklet olduğunu aktardı. "Bu kadar aracın burada çürümesi vicdanımızı sızlatıyor. Milyonlarca lira değerindeki araçlar burada ziyan oluyor. Bu durum bizim için de zararlı çünkü yıllardır yerimizi işgal ediyorlar. Adalet Bakanlığı'nın bu konuda bir adım atmasını bekliyoruz" dedi.

Akak, "Elektrik ve su faturalarını ödemeyenlerin araçlarına haciz geldiği" gibi durumların nadir de olsa yaşandığını belirtti. Otoparklarında bulunan sadece 300 aracın değerinin 80 milyon lirayı aştığını ifade eden Akak, "Bunların bir an önce satılarak nakde dönüştürülmesi gerekiyor. 7 milyon lira değerindeki araçlarımız, 2 milyon liralık gibi toplamda 80 milyon liralık 300 araç otoparkımızda bekliyor. Bu sadece Diyarbakır'daki bir otopark için. Bu durumun ülke genelindeki boyutu düşünüldüğünde rakamın ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor" dedi.

Otoparklarında 10-15 yıl boyunca bekleyen araçlar olduğunu dile getiren Akak, "1 Kasım'dan bu yana herhangi bir satış gerçekleşmedi. Yürürlüğe giren yasa ile umutlanmıştık ancak henüz bir gelişme yaşanmadı. Devlet büyüklerimizden bu sorunun çözümü için acil adımlar atılmasını talep ediyoruz. Bir aracın 5 yıl otoparkta beklemesi nasıl bir zarara yol açıyorsa, 10-15 yıl bekleyen araçların durumu da aynı. Bu araçlar çürüyerek ziyan oluyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA