Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Veteriner hekimler sorunlarını tartıştı

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Lokman Aslan başkanlığında bir araya gelen veteriner hekimler, yaşadıkları sorunları değerlendirdiler..

Veteriner hekimler sorunlarını tartıştı
Veteriner hekimler sorunlarını tartıştı
Advert

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Doç. Dr. Lokman Aslan başkanlığında bir araya gelen veteriner hekimler, yaşadıkları sorunları değerlendirdiler.
Toplantının açılışında konuşan Doç. Dr. Lokman Aslan, yönetimlerinin bir yılını doldurduğunu hatırlatarak, bir yılda Buzağı Hastalıkları Sempozyumu düzenlediklerini söyledi. Sempozyumun çok verimli geçtiğini ifade eden Aslan, bunun da ülkemiz hayvancılığına büyük katkı sağladığını kaydetti. Aslan, “Ülkemiz hayvancılığının gelişmesi için çalışıyoruz. Van bölgesinde hayvancılığın gelişmesi için elimizi taşın altına koymamamız gerekir. Veteriner hekimlerin içine alınmadığı hiçbir proje veya program başarılı olmayacak” dedi.
Toplantıda söz alan veteriner hekimler ise, zor şartlar altında hizmet verdiklerini belirterek; ruhsatsız ve yetkisi olmayan kimselerin muayene ve ilaç satmalarının önlenmesini istediler. Hayvancılığın gelişmesi için her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını dile getiren veteriner hekimler; küpe, tohumlama ve aşılamalarda serbest veteriner hekimlerin de görev almasının hayvancılığa büyük katkı sağlayacağını belirttiler.
Toplantının sonunda bir değerlendirmede bulunan Lokman Aslan, sorunları not ettiklerin ve gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Bu toplantıları Bitlis ve Hakkari’de çalışan serbest veteriner hekimlerle de yapacaklarını sözlerine ekleyen Aslan, hekimleri daha sık bir araya getirerek sorunları kısa zamanda çözmek için çalışacaklarını kaydetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi