Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir dışından gelen hasta yakınlarını misafirhanede ağırlıyor

Diyarbakır’a gelen hasta yakınlarına kapılarını açan Büyükşehir Belediyesi, misafirhanede ağırladığı vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ramazan ayı nedeniyle hasta yakınlarına iftar ve sahur da veren belediye, takdir topluyor..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir dışından gelen hasta yakınlarını misafirhanede ağırlıyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir dışından gelen hasta yakınlarını misafirhanede ağırlıyor
Advert

Diyarbakır’a gelen hasta yakınlarına kapılarını açan Büyükşehir Belediyesi, misafirhanede ağırladığı vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ramazan ayı nedeniyle hasta yakınlarına iftar ve sahur da veren belediye, takdir topluyor.
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında yaptığı hizmetlerle takdir topluyor. Kent dışından Diyarbakır’a gelen hasta yakınları için misafirhane açan belediye, burada tüm ihtiyaçlarını karşıladığı hasta yakınlarına Ramazan ayı nedeniyle de sahur ve iftar veriyor. 136 odadan oluşan misafirhanede her gün 350 kişi bu hizmetten faydalanıyor. Aldıkları hizmetten memnuniyet duyan hasta yakınları, belediyeye minnettar olduklarını belirterek, teşekkür etti.

“Diğer şehirler örnek almalı”
Kardeşinin kaza geçirmesi nedeniyle Kocaeli’den Diyarbakır’a geldiğini belirten hasta yakını Birsen Ardıç, “Farklı bir ilden buraya geldiğimiz zaman ne yapacağımızı bilemedik, çünkü bir hastamız var ve kafamız bir taraftan onunla meşgul. Diğer yandan da konaklamanın maddi boyutu var. Ailecek buradayız. Bunu nasıl çözeceğimizi düşünürken Büyükşehir Belediyesinin bu şekilde bir hizmeti olduğunu öğrendik. Çok güzel bir hizmet, kesinlikle diğer şehirlerin de bunu örnek almasını istiyorum. Bizleri birçok şeyden kurtarmış oldular, Allah bin kere razı olsun. 25 gündür misafirhanede kalıyorum, buradaki arkadaşlar bir ekip olarak gerçekten hasta yakınlarına her anlamda çok yardımcı oluyorlar, çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Hepsi saygılı ve iyi insanlar”
Hasta yakını Sabri Halimoğlu, kendilerine çeşitli imkanlar sunan belediyeye teşekkür ederek, “Allah razı olsun. Çalışanlarından yöneticilerine kadar hepsi saygılı ve iyi insanlar, Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.
Mustafa Güler ise, Mardin’den geldiğini belirterek, “Eskiden buraya geldiğimizde ya otellerde kalıyorduk ya birilerinin evine misafir oluyorduk. Burası bizler için çok iyi oldu” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Yaya yoluna giren motosiklet çocuğa çarptı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
Su kuyusuna düşen eşek kurtarıldı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi