Sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye’de eş zamanlı olarak düzenlenen “Mahzen-3” operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan’ın yaptığı 2️ ayrı Organize Suç Örgütü çökertildiğini belirtti.

Yaklaşık 1 milyon 620 bin dava dosyası ’uzlaşma’ ile olumlu sonuçlandı Yaklaşık 1 milyon 620 bin dava dosyası ’uzlaşma’ ile olumlu sonuçlandı

Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 5️5️ şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin: Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, silahla kasten öldürmeye teşebbüs, silahla tehdit ve silahla kasten yaralama, iş yeri ve ikamet kurşunlama, çok sayıda ruhsatsız silah yakalatma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve görevli memura mukavemet gösterme, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda; 6️1️ ruhsatsız tabanca, 3️2️ tüfek, 1️.5️ kg muhtelif uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk Lirasına el konuldu. 

Kaynak: İLKHA