Dursun Özbek: “Taraftarlarımız İstanbul’u sarı-kırmızıya boyasınlar” Dursun Özbek: “Taraftarlarımız İstanbul’u sarı-kırmızıya boyasınlar”

Amed Sportif Faaliyetler Başkanı Aziz Elaldı, Başkan Vekili Barın Durmaz ve Futbol Şube Sorumlusu Şefik Özdil, İzmir'de gerçekleşen iki günlük görüşmelerin ardından Ersun Yanal ile prensip anlaşması sağladı. Amedspor'un 11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulunun ardından Yanal ile bir yıllık sözleşme imzalanacak.

Başkan Elaldı, Yanal'ın Denizlispor, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Eskişehirspor'da temellerini attığı devrimin Fenerbahçe, Trabzonspor ve A Milli Takım'da devam ettiğini belirterek, "Yanal Takımı kavramı altında, savunma yapmayan ama yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal'ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız" şeklinde konuştu.

Yanal ise, Amedspor'un 1. Lig'deki ilk sezonunda lige heyecan katacağını belirterek, "Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanıdır. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerlidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: FIRAT KARAHAN