Amedspor Kulübü Başkanı Aziz Elaldı, düzenlediği basın toplantısında, Iğdır maçına Diyarbakır'ın yanı sıra bölge illerinden de yoğun talep olduğunu ifade etti. Elaldı, Pazar günü Diyarbakır'a emniyete göre 400 bin, belediyeye göre ise 1 milyon kişi geleceğini belirtti ve Iğdır maçı biletlerinin 1 saat içinde tükendiğini aktardı. Ayrıca, Menemenspor ile oynanacak olan şampiyonluk maçına ünlü simaların da katılacağını duyurdu.

Amedspor'da Başkanlık İçin Belirsizlik Devam Ediyor Amedspor'da Başkanlık İçin Belirsizlik Devam Ediyor

Elaldı, bilet bulamayan taraftarlara müjdeli haberi verirken, “Belediye ile görüşüyoruz. Şu anda kesinleşen iki noktamız var, dev ekranlar kurulacak. Park Orman ve Kent Meydanı’nda dev ekranlar Koşuyolu ve Dağkapı için çalışmalar devam ediyor. Bu alanlarda yüzbinlerce insan maçı izleyecek” dedi.

Maçta oluşabilecek saha olaylarına karşı taraftara sükûnet çağrısı yapan Başkan Elaldı, “Kupa törenini Menemen maçında yapmak istiyoruz. Konser çalışmamız var. Iğdır maçında şampiyonluğu garantilesek bile kimseye sahaya inmesin. Taraftar sahaya inerse şampiyonluk kutlamamız tehlikeye girer. Güvenlik ağını taraftarımız oluştursun. Sevincin getirdiği bir takım agresif davranışlar olabilir ama lütfen sahaya çıkmayalım.” diye konuştu.

Kaynak: FIRAT KARAHAN