Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, örgün eğitime devam eden ilkokul çağındaki öğrencilerin hafta içinde belli bir düzeyde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilere yönelik eğitim almak istedikleri noktasında gelen talepler doğrultusunda, ülke genelinde 7-10 yaş grubu öğrencilerin ders alabileceği kurslar açılmıştı.

Öğrenci velilerinin isteği üzerine yıl içinde açılan Kur'an kursundan mezun olan öğrenciler yılsonu programı düzenlenirken programda öğrenciler öğrendikleri duaları, ilahileri seslendirip, ezberledikleri sureleri okudular.

Bu kapsamda Kıbrıs İlkokulu İlçe Müftülüğü Kur'an Kursu'nda yılsonu etkinlikleri yapıldı.

Kur'an-ı Kerim, temel dini bilgiler, değerler eğitimi, topluma faydalı birey olma, olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi, sosyal ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi gibi konularda eğitimlerin verildiği kursta, ADRB Vaizi Fatma Güvercin, Din Hizmetleri Uzmanı Fatma Fidan, Fahri Kuran Kursu Öğretici Merve Püryan, Minik öğrenciler, veliler ve davetlilerin katılımlarıyla gerçekleşen etkinliklerde öğrenciler güzel vakit geçirdiler.

Kurban Bayramı'nda beslenmede nelere dikkat edilmeli? Kurban Bayramı'nda beslenmede nelere dikkat edilmeli?

Çeşitli sunum ve gösterilerin gerçekleştiği etkinlikte minik öğrenciler aldıkları eğitimler kapsamında bilgi, beceri ve hünerlerini sergileyerek bol bol beğeni ve alkış aldı.

Bu vesile ile Mezun olan öğrencilerimize başarılar diler, katkılarından dolayı Kur'an Kursu Öğreticilerimize de teşekkür ederiz. 

Kaynak: İLKHA