İHH Bursa Şubesi öncülüğünde, Osmangazi ilçesi Osmangazi Meydanı'nda düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. Sık sık siyonist rejime aleyhine sloganların atıldığı miting'te Filistin ve Gazze'ye destek sloganları atıldı.

Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaplan ve İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın birer selamlama konuşması yaptılar.

Programda sanatçı Ömer Karaoğlu, ilahi ve ezgi seslendirdi. Konuşmacı olarak İlahiyatçı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay bir konuşma gerçekleştirdi.

siyonistler ve işbirlikçileri 7 Ekim "Aksa Tufanı" operasyonun hemen sonrasında insanların gönlündeki Aksa ilgisinin yeşertmemek, ortaya çıkarmamak için hemen dezenformasyona başvurduklarını söyleyen Ay, "İftira bilgilerle Müslüman toplumları bir yönden baskılamak ve duygularının önüne geçmek için ellerinden gelen her türlü medya araçlarını kullandılar. Bazıları diyor ki; 'Filistinliler para karşılığı topraklarını satmışlar.' Bu büyük yalanı bile bile dolaşıma soktular. Öyle bir durum tecelli etti ki insanlar bu yalana inanmadılar. Bu katliamlarla görüldü ki zalimlerin zulümleri bu yalanları örtbas etmek durumda kaldı.  Kendilerine dönen bir silah oldu." dedi.

"Gazelli kardeşlerimizi zalimlere teslim etmeyeceğiz"
Soykırımın sekizinci ayına girildiğine dikkati çeken Ay, "Çok büyük bir zulümle Gazelli kardeşlerimiz karşı karşıya kaldılar. Gazze'deki kardeşlerimiz bir büyük musibeti ve sınavı kazanarak bütün insanlığa örnek teşkil eden, kendisine hayran bırakan tavırlar davranışlar sergileyen mümin kardeşlerimizdir. Asıl bizler imtihandayız. Bu kardeşlerimizin dertleriyle ne kadar dertleniyoruz diye bizim imtihanımızda budur. Hazreti Peygamber diyor ki 'bir mümin kardeşini zalime teslim etmez.' O müminlerdeysek eğer Gazelli kardeşlerimizi bu zalimlere teslim etmeme hususunda elimizden gelen her ne ise onu yapmalıyız." diye belirtti.

"Zalimlere giden yardımları kesmezsek, yardımlarımız yardım sayılmaz"
Ay, "Bu maddi yardımlardan biri de zalime giden yardımı kesmektir. Bu zalimlere giden yardımları kesmezsek, yardımlarımız yardım sayılmaz. Kardeşlerimize kurşun olacak bir tek kuruşumuz cebimizden çıkmamalıdır.  Çıktığı zaman bilelim ki bunun çok büyük bir sorumluluğu vardır. siyonist zalimleri destekleyen firmaların hiçbir mamulünü almama hususunda son derece hassas davranmak mümin olarak bir vazifemizdir." diye konuştu.  

Program yapılan dua ve seslendirilen ilahilerle sona erdi. 

Siyonist işgal rejimi Refah'a saldırdı: 14 şehit Siyonist işgal rejimi Refah'a saldırdı: 14 şehit
Kaynak: İLKHA