Dicle Elektrik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ile kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamanın yanı sıra sportif alandaki başarılarını da sürdürüyor. Şirketin çalışanlarından oluşan masa tenisi takımı, Diyarbakır’da düzenlenen Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde 16 takım arasında 2. olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Diyarbakır Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu ligde geçen yıl 3. olan Dicle Elektrik, bu yıl performansını artırarak 2. sırayı elde etti. Şirketin farklı departmanlarında çalışan Mustafa Uluyol, Burhan Ülker, Ferhat Elçi, Ahmet Ekici ve Mustafa Okur’dan oluşan takım, 3 hafta süren ve elemeli lig usulüyle yapılan mücadelede sadece bir mağlubiyet aldı. Ligi, Halk Bankası takımının ardından 2. olarak tamamlayan Dicle Elektrik masa tenisi takımı, 29 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Halk Bankası ile birlikte Diyarbakır’ı temsil edecek.

Silvan'da Düğünde Patlayan Havai Fişekler Anları Kamerada Silvan'da Düğünde Patlayan Havai Fişekler Anları Kamerada

Geçen yıl Diyarbakır Kuruluşlar Ligi’nde 4. ve Türkiye Şampiyonasında 17. olan Dicle Elektrik masa tenisi takımının bu yılki hedefi, Türkiye’nin en iyi ilk 8 kuruluş takımı arasına girmek. Takım kaptanı Mustafa Uluyol, "Geçen yıl kurulan masa tenisi takımımız, o günden bu yana oldukça iyi bir başarı grafiği çiziyor. İl genelinde dördüncülükten ikinciliğe yükselen takımımızın bu yılki hedefi, Türkiye Şampiyonasında da bu başarıyı sürdürerek en iyi ilk 8 takım arasına girmektir" dedi.

Kaynak: DİCLE ELEKTRİK BASIN BÜLTENİ