Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kent merkezi ve kırsal mahallelerde bozulan yolları yenilemek için bir planlama yürütüyor.

Bu çerçevede, Bağlar ilçesi merkezinden Şanlıurfa il sınırına kadar uzanan Oğlaklı-Yiğityolu-Siverek ilçe sınırı grup yolu, toplamda 15 kilometrelik bir alanda onarılıyor. Bu yol, bitümlü sıcak karışım olarak yenileniyor ve kazı dolgu, taş dolgu ve pmat işlemleri gerçekleştiriliyor.

Toplamda 39 bin 600 ton PMT malzeme çekimi ve 28 bin 800 ton asfalt binder beton çalışması yapılacak.

Bu onarım çalışmaları sayesinde Bağlar ilçesinin Oğlaklı, Övündüler, Yiğityolu, Sakallı, Ortaören, Yukarıakdibek, Kamışpınar, Ekince ve Kırkkoyun mahalleleri ile Mezrik, Karaduman, Tokaçlı, Beykaya, Gürpınar, Döver, Hasanağa, Ürkmez, Hacıkoç, Güven, Tahtıreş, Naldöken, Bekçidamı, Gömderesi, Kelek ve Kışla mezraları da faydalanıyor.

Kayapınar İlçesinde Gaziler semti ismi nereden geliyor! Kayapınar İlçesinde Gaziler semti ismi nereden geliyor!

Ayrıca, turistik ziyaretlerde sıklıkla kullanılan Karacadağ Kayak Merkezi yolunun da hizmete sunulmasıyla yol, turizme katkı sağlayacak.

Öte yandan, çalışmalar kapsamında Dicle Üniversitesi'nin giriş-çıkış yolları yenilenirken, şehir genelinde sürüş konforunu olumsuz etkileyen yollar da asfaltlanıyor.

Kaynak: DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ