Diyarbakır Halk Eğitim Merkezi Türkiye'nin İlk 10'unda Diyarbakır Halk Eğitim Merkezi Türkiye'nin İlk 10'unda

Merkez Kayapınar ilçesinde bir araya gelen Türk Eğitim Sen ve Eğitim-Bir-Sen üyeleri, sloganlar eşliğinde basın açıklamasında bulundu. 

Basın açıklamasını okuyan Türk Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Bürhan, İstanbul'un Eyüp Sultan ilçesinde görev yapan okul müdürü İbrahim Oktugan’ın bir öğrenci tarafından silahla vurularak öldürülmesini kınayarak, meslektaşlarına başsağlığı diledi.

Bürhan, "Okullarda öğretmenlere yönelik şiddet, mobbing, taciz gibi vakaların ciddi önlemler alınmaması ve yasal düzenlemelerin yetersiz kalması nedeniyle artık had safhaya ulaştığını" belirtti. "Rehberlik birimlerinin etkinliğinin artırılması ve rehber öğretmen sayısının artırılması gerektiğini" vurguladı.

Ayrıca, hayatlarının en verimli döneminde sevdiklerinden ve öğrencilerinden koparılan tüm şehit eğitimcileri saygıyla andıklarını ifade eden Bürhan, "Şiddet, aslında geleceğimize sıkılan bir kurşundur. Bu nedenle geleceğimizin karartılmasına izin vermeyeceğiz ve şiddete karşı duracağız. Türk eğitimcileri olarak şiddete karşı mücadele etmeye kararlıyız" dedi.

Basın açıklamasının ardından eğitimciler dağıldı.

Kaynak: İHA