Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Şehrigül Atılgan, kendisine verilen çifte görevi başarıyla yerine getiriyor. Polis olarak sahada aktif olarak hizmet verirken aynı zamanda müdürlüğe bağlı inşaatlarda mühendislik denetimleri yapıyor. Atılgan, çifte görevinin sorumluluğunu taşıdığını ve devletlerine, milletlerine hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Kırgız kökenli olan ve Türk vatandaşı olarak Ulupamir köyünde dünyaya gelen Atılgan, Bayburt Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra 2015 yılında mezun oldu. Polislik mesleğine adım atan Atılgan, Ankara'da Polis Arama Kurtarma biriminde göreve başladıktan sonra Diyarbakır'a atandı ve İnşaat Emlak Şubesi'nde de çalışmaya başladı.

Şehrigül Atılgan, günlük rutininde kent merkezinde ve ilçelerde, Emniyet Müdürlüğü'ne ait inşaat ve tesislerde ekibiyle birlikte çalışırken aynı zamanda sahada polislik görevlerini de yerine getiriyor. Sahada polis olarak aktif görev alırken inşaatlarda iş güvenliği denetimlerini gerçekleştiren Atılgan, çift çantayla dolaşarak sahada polis, inşaatta ise iş güvenliği yeleğiyle çalışıyor.

Atılgan, yaptığı açıklamada, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanmasının ardından İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü'nde makine mühendisi olarak görevlendirildiğini belirtti. Merkez ve dış ilçelerde devam eden inşaatlarda, mühendislik alanında uzman ekip arkadaşlarıyla birlikte çalıştıklarını dile getiren Atılgan, özellikle deprem riskine karşı projelerin teknik olarak incelendiğini ve düzenlemelere uygunluğunun kontrol edildiğini vurguladı.

Dicle Elektrik, Kaçak Elektrikle Mücadelesini Sürdürüyor Dicle Elektrik, Kaçak Elektrikle Mücadelesini Sürdürüyor

Atılgan, bir kadın olarak çift görevi yerine getirirken taşıdığı sorumluluğun bilincinde olduğunu ifade etti. Sahada polislik yaparken aynı zamanda ülkesine hizmet etmenin gururunu yaşadığını belirten Atılgan, çifte görevinin kendisine verdiği motivasyonla çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Kaynak: UĞUR ERSİN