Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav başladı. Diyarbakır'da kimliğini unutan ve sınav başlama saatini karıştıran iki öğrenci, son dakikalarda yetişti.

A W217955 03

Diyarbakır’da yangında zarar gören alanlar havadan görüntülendi Diyarbakır’da yangında zarar gören alanlar havadan görüntülendi

İki oturumdan oluşan sınavın birinci oturumu saat 09.30'da başladı ve 10.45'te sona erecek. İkinci oturum ise 11.30'da başlayıp 12.50'de sona erecek.

Diyarbakır'da öğrenciler, aileleriyle birlikte sınava girecekleri okula geldiler. Kimliğini unutan ve sınav başlama saatini karıştıran iki öğrenci, son dakikalarda sınava yetişti. Sınav heyecanı yaşayan veliler, çocukları için Yasin-i Şerif okudular.

Velilerden Eser Karaduman, çocuklarından daha heyecanlı olduklarını ve bekleyiş içerisinde olduklarını söyledi. Karaduman, bu süreci "8 yıllık bir maraton" olarak nitelendirdi ve "Çocuk hazırlandı, iyi de hazırlandı. İnşallah heyecanına yenik düşmez. İyi bir sonuç elde edeceğiz gibi. Çıkarken epey heyecanlıydık. Okulun önünde o heyecan daha da arttı. İçeri girdikten sonra umarım heyecanı dinmiştir" dedi.

Kaynak: İHA