Diyarbakır'dan kutsal topraklara hac vazifesini yerine getirmek üzere yola çıkan ve aralarındas Diyarbakır Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Arslan'ın da bulunduğu hacı adayları, Mekke'ye varışlarında Diyanet İşleri Başkanlığı heyeti tarafından coşkuyla karşılandı. Heyet, hacı adaylarına güller ve hurma ikram etti. Karşılama sırasında ilahi müzikler eşliğinde duygusal anlar yaşandı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 01 205219

Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarının kutsal topraklara ulaşmalarını kutlamak amacıyla düzenlediği bu karşılama töreni ile adayların moral ve motivasyonunu artırmayı hedefledi. Mekke'deki karşılama törenine katılan adaylar, bu sıcak ve samimi karşılamadan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Mekke'ye ulaşan hacı adayları, din görevlileri eşliğinde ilk tavaflarını gerçekleştirdi ve hac ibadetlerine başlamanın mutluluğunu yaşadı. Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, hacı adaylarının güvenli ve huzurlu bir ibadet dönemi geçirmeleri için tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 yaralı Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 yaralı

Diyarbakır'dan kutsal topraklara giden hacı adaylarının, bu anlamlı yolculukta yaşadıkları duygusal anlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sağladığı destek, hacı adaylarının unutulmaz bir ibadet dönemi geçirmelerine katkıda bulundu.

Kaynak: UĞUR ERSİN