Dicle Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen "Kurumsal Akreditasyon Programı" çerçevesinde, yükseköğretim kurumlarındaki kalitenin artırılması ve kalite güvencesine katkı sağlama hedefiyle iki yıl boyunca Kurumsal Akreditasyon almaya hak kazandı.

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı'nda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak'ın da katıldığı bir program gerçekleşti. Konferansa birçok üniversitenin rektörü de iştirak etti. Dicle Üniversitesi adına, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan ve Kalite Geliştirme Koordinatörü Prof. Dr. Fatma Matpan Bekler temsil edildi.

Programda, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç'a, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından "2023 Yılı Kurumsal Akreditasyon Programı" kapsamında akreditasyon belgesi takdim edildi.

Kaynak: DÜ BASIN BÜLTENİ