7 Ekim gününden bu yana abluka altında tuttuğu Gazze'ye havadan, karadan ve denizden saldıran işgalci siyonistler, 27 binden fazla insanı katletti, 66 binden fazla insanı ise yaraladı.

Barbarca saldırıları sebebiyle milyonlarca insanı yer değiştirmek zorunda bırakan işgalci siyonistlerin yaptığı saldırılar sonucunda 8 bin kişi kayıp durumdadır.

Gazze soykırımında şehit sayısı 29 bin 782'ye yükseldi Gazze soykırımında şehit sayısı 29 bin 782'ye yükseldi

İşgalci siyonistlerin Gazze soykırımın 121'inci gününde öne çıkan gelişmeler şu şekildedir:

"İşgal savaş uçakları Mescid-i Aksa Üniversitesi çevresinde ve Han Yunus'un güneybatısında bir dizi şiddetli saldırı düzenledi.

Bu sabah saatlerinde işgalci siyonistler topçu atışlarıyla Han Yunus'un merkezini ve batısına saldırdı, çatışma sesleri duyuldu ve birçok evde çıkan yangınlar sonucu duman bulutlarının yükseldiği görüldü.

Deyr El-Balah'ın El-Hakar bölgesinde bir eve işgalci bombası atıldı. Saldırı sonucu şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

İşgal siyonistler, Nuseyrat bölgesini savaş uçaklarıyla bombaladı.

İşgal uçaklarının Nuseyrat bölgesindeki bir evi hedef alması ve işgal uçaklarının Han Yunus'un çeşitli bölgelerini bombalaması sonucu çok sayıda Gazzeli yaralandı.

Refah'ın güneydoğusunda yerinden edilmiş kişilerin yaşadığı bir anaokuluna saldıran işgalci siyonistler, 2 kız çocuğunu şehit etti, diğerleri de yaralandı.

Kaynak: İLKHA