Küçükçekmece'de bir tütün ürünleri satılan dükkana yapılan saldırıda, maskeli ve motosikletli 2 kişi, bir ses bombası attı. Olayda 2 kişi yaralanırken, güvenlik kamerası saldırı anını kaydetti. Polis ekipleri, kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Saat 20.15 civarında İnönü Mahallesi'nde bulunan Hakan Caddesi'nde gerçekleşen olayda, kimlikleri belirsiz maskeli ve motosikletli 2 şahıs, tütün dükkânının önünde durarak bir ses bombası attı. Ardından hızla motosikletleriyle kaçarak izlerini kaybettirdiler. Patlamanın etkisiyle dükkanda hasar oluştu. Olayda dükkanda bulunan Şafak A. ve F.S. yaralandı. İhbar üzerine, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralılardan Şafak A., ambulansla hastaneye kaldırılırken, F.S'nin tedavisi olay yerinde yapıldı. Her iki yaralanın hayati tehlikesi olmadığı belirtildi. Polis ekipleri, saldırganların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Umuma açık alanlarda kurban kesimi yapanlara cezai işlem Umuma açık alanlarda kurban kesimi yapanlara cezai işlem

Olayla ilgili konuşan esnaf Vahdet Yılmaz, "Motorlarıyla geçerken durdular ve bomba attılar. İçerideki arkadaşlar yaralandı. Dükkan sahibine bir şey olmadı" dedi.

İş yeri çalışanı Yonca Türkmen ise, "Eşim, bomba atıldığında içerideydi. Eşim ölüyordu. Yere yatıp kurtuldu. Peşlerine düşülmeli ve yakalanmalılar. Burada bir kişi ölebilirdi. Daha önce arabamı kurşunladılar. Tekel bayiyi kurşunladılar. Kim olduklarını bilmiyoruz. Maske takıyorlar, bize bomba atıyorlar. Yaralanan müşterimdi. Şu an hastanede" dedi.

İstanbul'da Bir iş yerine ses bombası atıldı: 2 yaralı

İstanbul'da Bir iş yerine ses bombası atıldı: 2 yaralı-1

İstanbul'da Bir iş yerine ses bombası atıldı: 2 yaralı-2

İstanbul'da Bir iş yerine ses bombası atıldı: 2 yaralı-3

Kaynak: İHA