İşte Diyarbakır'ın İlk Yerel Gazetesi İşte Diyarbakır'ın İlk Yerel Gazetesi

İsveçli vatandaş Pelle Duveblad, kitap yazmak amacıyla uçakla gittiği Irak'tan bisikletiyle yola çıkarak bir ay sonra Diyarbakır'a ulaştı. Duveblad, ağustos ayında ülkesine geri dönmeyi planlıyor.

A W200038 06

Duveblad, kitap için malzeme toplamak amacıyla uçakla Irak'a gitmişti. Bir süre Irak'ta gezdikten sonra 8 Nisan'da bisikletle yola çıktı ve bir ay sonra Diyarbakır'a ulaştı. Bisikletle yolculuğuna devam eden Duveblad, "Evime ağustos ayında bisikletle ulaşmayı hedefliyorum. Futbol antrenörüyüm ancak yazar olmak istiyorum. Bu sebeple yolculuğum hakkında yazıyorum ve daha sonra bir kitap yazacağım. Türkiye, şimdiye kadar iyi bir izlenim bıraktı ancak mesafelerin uzun ve yolun zorlu olmasıyla başa çıkmak gerekiyor. Bir hafta öncesine kadar Diyarbakır hakkında bilgim yoktu. Eski bir şehir ve gerçekten çok hoşuma gitti. Çok güzel ve rahat bir atmosfere sahip" dedi.

Pelle Duveblad, daha önce Tayland, Sri Lanka ve Hindistan'a seyahat ettiğini ve 5 yıl önce Dublin'den Delhi'ye bisikletle giden bir adamın kendisine ilham verdiğini belirtti.

Kaynak: İHA