HAMAS hareketinin askeri kolu Şehid İzzeddin El Kassam Tugayları, bu öğleden sonra işgal ordusunun mühendislik birliğine ait bir askeri aracı güdümlü füzeyle hedef aldığını duyurdu.

Gazze Şeridi'nin güneyinde Refah şehrinin Tel Zareb bölgesinde gerçekleşen operasyonda aracın imha edildiği ve yandığı ifade edildi.

Tugaylar, operasyonla ilgili bir başka açıklamada ise işgal ordusunun bölgeye kurtarma ekipleri sevk ettiğini, bu ekibi de kısa menzilli "Racum" füzeleriyle hedef aldıklarını kaydetti.

Kassam Tugayları, ayrıca İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri ile ortaklaşa Refah'taki Yabna kampında işgal ordusuna ait araçları ve askerlerden oluşan bir toplantıyı havan toplarıyla bombaladıklarını bildirdi.

İslami Cihad: Netanyahu'nun önceliği esirlerini kurtarmak değil, savaşı sürdürmektir İslami Cihad: Netanyahu'nun önceliği esirlerini kurtarmak değil, savaşı sürdürmektir

Bu sabah işgal ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyinde Filistin direnişiyle işgal ordusu arasında yaşanan çatışmalarda bir askerin öldürüldüğünü duyurmuştu. 

Kaynak: İLKHA