Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerinde 258 gündür işgal kuvvetlerine karşı direnişini sürdürüyor.

Kassam Tugayları, Perşembe günü düzenledikleri operasyonlara ilişkin Telegram kanalından bilgilendirmede bulundu.

Tugaylar, "Zuvari" adını verdikleri kamikaze İHA'nın "Holit" yerleşiminde işgal kuvvetlerine yönelik saldırısının anbean görüntülerini yayınladı. Uçağın hedefine ulaşarak tam isabet kaydettiği gözlemlendi.

Batı Şeria'da 3 genç işgalciler tarafından katledildi Batı Şeria'da 3 genç işgalciler tarafından katledildi

Kassam Tugayları, Tellu's-Sultan bölgesinde işgal araçlarına ve güçlerine yönelik havan toplarıyla gerçekleştirdikleri saldırıların görüntülerini de yayınladı.

Tanktan çıkarak kaçan işgalciler öldürüldü

Gazze Şeridi'nin güney kesiminde yer alan Refah bölgesindeki Şabura Mülteci Kampı'nda iki siyonist "Merkava" tankını "Yasin 105" roketleriyle hedef aldıklarını belirten Kassam Tugayları, tank mürettebatının kamp içindeki sokaklara kaçtığını ve buradaki çatışmalarda bazılarını yakın mesafeden etkisiz hale getirdiklerini açıkladı.

İşgal helikopterleri ölü ve yaralıları için iniş yaptı

Kassam Tugayları, başka bir askeri bildiride Şabura Mülteci Kampı'nda önceden hazırlanmış bir pusuya düşürülen "Eitan" tipi iki siyonist aracını daha "Yasin 105" roketleriyle hedef aldıklarını belirtti. Kassam mücahitleri, helikopterlerin yaralı ve ölü askerleri tahliye etmek için iniş yaptığını gözlemlediklerini aktardı. Söz konusu pusuda toplam dört işgal aracının sıfır noktadan hedef alındığına dikkat çekildi.

Siyonist komuta merkezi havan toplarıyla imha edildi

Ayrıca Gazze kentine bağlı Ez-Zeytun Mahallesi'nde işgal ordusuna ait kontrol ve komuta merkezini ağır kalibreli havan toplarıyla bombaladıklarını belirten Kassam, operasyon sonucu işgal askerleri arasında ölen ve yaralananların olduğunu, ölü ve yaralıları nakletmek için ise bölgeye Black Hawk ve Yasour tipi 2 helikopterin iniş yaptığını gözlemlediklerini kaydetti.

Kapsamlı pusuda çok sayıda işgal askeri öldü

Kassam Tugayları, gerçekleştirdikleri bir diğer kapsamlı operasyonda ise mücahitlerin, Refah'ın batısındaki Tel Al-Sultan mahallesinin güneyindeki Al-Bahr Caddesi'nde birkaç gün süren gözetleme operasyonlarından sonra siyonist bir zırhlı kuvvet için sıkı bir pusu hazırlayabildiklerini bildirdi.

Siyonist kuvvetin geçiş yoluna yüksek kapasiteli patlayıcı döşediklerini aktaran Kassam, Perşembe sabahı erken saatlerde siyonist kuvvetin geçişinin ardından Merkava tankının patlayıcıların üzerine gelmesiyle mücahitlerin, mayınları infilak ettirdiğini belirtti.

Kassam, yaşanan patlama sonucu tankın içindeki mürettebatın öldüğünü, ölen siyonist askerlerin cesetleri ve tankın enkazı için işgalcilerin saatlerce tahliye çabalarında bulunduklarını vurguladı. 

Kaynak: İLKHA