Yarenlik Alanı'nda düzenlenen basın açıklaması, Muhammed Furkan hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Tanker tıra arkadan çarptı: 1 yaralı Tanker tıra arkadan çarptı: 1 yaralı

Basın açıklamasını Platform adına Mehmet Yazıcı okudu.

İşgalci rejimin son Refah katliamına işaret eden Yazıcı, "Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin silah olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır." dedi.

Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi İslam ülkelerinin aciz liderleridir. Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi İsrail rejimine karşı vahdet ruhunu kuşanıp İslam Barış Gücü’nü oluşturmayanlardır. Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi Gazze cayır cayır yanarken İsrail rejiminin üzerine kabus olamayan İslam ülkelerinin idarecileridir."

Programda, Mescid-i Aksa ve Filistin ile ilgili marşlar çalındı. Sık sık tekbirlerin getirildiği programda Filistin, HAMAS ve Mescid-i Aksa lehinde sloganlar atıldı.

Hilmi Tuzcu ve Tarsus İlçe Müftüsü Murat Akçay'ın birer konuma yaptığı basın açıklaması, Mikail Tayşan hocanın okuduğu dua ile son buldu. 

Kaynak: İLKHA