Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

(Özel Haber) Kayyum, terörü eğitim ve gençlik merkezleri ile yendi

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesine kayyum olarak atanan Turgay Gülenç, ilçede terörün kökünü kazıdı. Gençlerin ve çocukların eğitimine yönelip ilçede kurduğu sosyal tesislerle çocukların daha kaliteli zaman geçirmesini sağlayan Gülenç, yaptığı çalışmalarla halkın gönlüne taht kurmayı başardı..

(Özel Haber) Kayyum, terörü eğitim ve gençlik merkezleri ile yendi
(Özel Haber) Kayyum, terörü eğitim ve gençlik merkezleri ile yendi
Advert

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesine kayyum olarak atanan Turgay Gülenç, ilçede terörün kökünü kazıdı. Gençlerin ve çocukların eğitimine yönelip ilçede kurduğu sosyal tesislerle çocukların daha kaliteli zaman geçirmesini sağlayan Gülenç, yaptığı çalışmalarla halkın gönlüne taht kurmayı başardı.
İçişleri Bakanlığınca 2 yıl önce Bismil Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Turgay Gülenç, geldiği ilk günden itibaren vatandaşların takdirini kazanmayı başladı. Yığınla sorunu devralan Gülenç, vatandaşların hastaneye ulaşımını ücretsiz hale getirerek ilk icraatına imza attı. Şu ana kadar yatırım yapılmayan ilçede temizlik sorununa da el atan Gülenç, görevlilerde değişiklik yapıp ilçede temizlik sorununu da sıfırladı. Bismil’in kanayan yarası haline gelen trafik ve park sorununa da el atan Gülenç, bu sorunu da ortadan kaldırmak için çalışmalarına başladı.

Terörün kökünü kazıdı
Yaklaşık iki yıl önce ilçeye kaymakam olarak atanan Gülenç, bu dönemde terör örgütü PKK mensuplarının ilçeyi karıştırmasına izin vermedi. Teröristlerin kent genelinde hendek kazıp, barikat kurmasını önleyen Gülenç, kentte vatandaşların terör örgütüne yönelmesini engellemek için de sosyal çalışmalara yöneldi. Göreve geldiği andan itibaren attığı adımlarla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Gülenç, Bismil’de daha önce kamusal anlamda bir hizmet yapılmadığı için borçlanma ihtiyacına gidilmediğini söyledi. İlçede hizmet anlamında çok büyük sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Gülenç, ilçeye ilk geldiği günlerin çözüm sürecinin sonları olduğunu kaydetti. Gülenç, “Yavaş yavaş hendeklerin açıldığı o dönemlerde göreve başladım. Nasıl ki Silvan’da Sur’da hendekler açılıyorsa, Bismil’de de bu girişimler oldu. 3-4 sefer sokağa çıkma yasağı ilan etmek zorunda kaldık. Çatışmalar oldu. O günlerde karışık bir hal vardı ilçemizde” dedi.

“Vatandaşları kazanmaya yönelik büyük mücadeleler verdik”
Vatandaşları kazanmaya yönelik büyük çalışmalar yaptıklarını aktaran Gülenç, “Vatandaşın yanında olduğumuzu hissettirecek gayretlerde bulunduk. Halkın arasına girdik, dertlerini dinledik, kapılarımızı açtık. Özellikle terör örgütüne destek vermemeleri için vatandaşın bunlardan uzaklaşmasını, gençlerin ve çocukların uzaklaştırılması için icraatlarımız oldu. Bismil’de spor kulüpleri açtık, spora destek verdik bununla beraber eğitime önem verdik, bununla ilgili çalışmalar yaptık. Elimizden geleni imkanlar çerçevesinde yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimize çocuklarımıza, yaşlılarımıza, kadınlarımıza, engellilere toplumda ne kadar katman varsa hepsine ulaşıp dertlerini dinleyip ihtiyaçlarını çözme noktasında gayretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Terör örgütüne destek veren 20 kişi görevden uzaklaştırıldı
Bismil Belediyesinde de diğer belediyelerde olduğu gibi terör örgütü ile içli dışlı olan, onlarla irtibatı ve iltisakı olan bazı personellerin olduğunu aktaran Gülenç, şöyle konuştu:
“Biz bilgiler ışığında bir çalışma yaptık ve irtibatı ve iltisakı olduğunu değerlendirdiğimiz şu an için 11 kişiyiz, Bismil Belediyesinde kadrolu olan işçi ve memur statüsündeki 11 kişiyi görevden uzaklaştırdık. Bununla beraber zaman zaman taşeron olan, şirket elemanı olarak belediyede çalışan personellerden de 8-10 kişiyi kadar görevden uzaklaştırdık. Araştırmalar devam ediyor. Bunlarla irtibatı olan, sempatisi olan veya destek veren personellerin olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili de bazı bilgiler elimizde mevcut, yaktın zamanda onunla ilgili de bir çalışma yapacağız. Onları mümkün olduğunca temizleyeceğiz ve onların yerine daha vatanını milletini seven, çalışma azmi daha fazla olan, özellikle şehit ailelerimizin yakınlarını buralara tamamlamayı düşünüyoruz. Hem aile destek merkezinin imkanları, hem kaymakamlık hem belediyenin imkanlarını bir ortamda birleştirip bir araya getirerek sinerji oluşturup daha fazla hizmet vermek istiyoruz. Bayanların eğitilmesinde bir takım sosyal aktiviteler almasında önemli çalışmalarımız var. Çocuklarla gençler bizim için çok önemlidir. Onların daha kaliteli ve sağlıklı zaman harcamaları için belediye olarak elimizden gelen her türlü imkanı vermeye hazırız. Bu çocuklar hayatlarında belki hiç park görmemiş çocuklar, kaydırak salıncak görmemiş çocuklar, yaptığımız bu parkları paralı zannediyorlar.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi