Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Prof. Dr. Tuzcu: “Her 7 kişiden biri şeker hastası”

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Tuzcu, dünyada ve Türkiye’de her geçen gün şeker hastalığının artığını ve yapılan en son araştırmalara göre her yedi kişiden birinin şeker hastası olduğunu belirtti..

Prof. Dr. Tuzcu: “Her 7 kişiden biri şeker hastası”
Prof. Dr. Tuzcu: “Her 7 kişiden biri şeker hastası”
Advert

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Tuzcu, dünyada ve Türkiye’de her geçen gün şeker hastalığının artığını ve yapılan en son araştırmalara göre her yedi kişiden birinin şeker hastası olduğunu belirtti.
Diyarbakır Silvan Kültür Evi konferans salonunda Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri ve Silvan Kaymakamlığınca, “14 Kasım Dünya Diyabet Haftası” nedeniyle konferans düzenledi. Konferansa Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Adem Çelik, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Tuzcu, son yıllarda yanlış beslenme ve beslenme düzenin değişmesi sonucu şeker hastalığın da artış meydana geldiğini belirterek, Türkiye’de bu oranın yüzde 14’lere kadar yükselerek yaklaşık her 7 kişiden birinin şeker hastası olduğunu söyledi. Tuzcu, “Şeker hastalığı kontrol altına alınmaması durumda hayati riski fazla olan hastalıklara yol açabilir. Şeker hastalığını mutlaka kontrol altına almak gerekir aksi takdirde Kalp ve damar rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, ayak ve bacaklarda oluşan yaralar, göz bozukluğu gibi insanın yaşam kalitesini düşüren önemli rahatsızlıklar meydana gelebilir, şekeri kontrol altına almak elimizde sağlıklı beslenerek, egzersiz yaparak şekeri rahatlıkla kontrol altına alabiliriz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuma ile Hafızlık yarışması
Bingöl’de Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuma ile Hafızlık yarışması
Bingöl’de baygınlık geçiren yolcuyu, hastaneye yetiştiren halk otobüsü şoförüne takdir belgesi
Bingöl’de baygınlık geçiren yolcuyu, hastaneye yetiştiren halk otobüsü şoförüne takdir belgesi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi